טלית כחול-לבן

עולם היהדות - הלכה מסורת

השמש מאירת פנים, ועדיין נזהרים: המדריך המלא לבחירת קרם הגנה

כולנו אוהבים את השמש הטובה והמאירה, השמש המלטפת של הקיץ בחוף הים או בבריכה. עם זאת, אנחנו חייבים להיזהר בכל הקשור לחשיפה ארוכה לשמש ולמרוח קרם הגנה. במאמר הבא נציג טיפים שימושיים לבחירה נכונה של קרם ההגנה היעיל ביותר עבורכם.

בחרו קרם עם SPF גבוה

SPF הוא למעשה הערך שמודד את משך הזמן שבו אתם מוגנים מפני קרני UVB מהרגע שבו מרחנו את הקרם. ככל שהערך של ה- SPF יהיה גבוה יותר, כך משך הזמן שאתם תהיו מוגנים מפני קרני UVB יהיה ארוך יותר. לדוגמא, במידה ועור הגוף שלכם נוהג לפתח אדמומיות לאחר חשיפה של 5 דקות לקרני השמש, אם תשתמשו בקרם בעל SPF 50 הוא יפתח את האדמומיות הזו רק לאחר 250 דקות. בכל אופן, אנחנו ממליצים לכם להשתמש בקרם הגנה המכיל  SPF 30 ומעלה על מנת שיהיה אפקטיבי ביותר עבור העור שלכם.

בחרו קרם עמיד במים

חשוב שתדעו כי אחד מהטיפים שימושיים לבחירה נכונה של קרם הוא העמידות במים. לא משנה כמה הקרם שלכם יהיה עמיד במים, הוא מתחיל להגן על העור שלכם רק לאחר 15 דקות. לכן, אל תמהרו להיכנס לים או לבריכה רגע אחרי המריחה, זה פשוט יהיה לא אפקטיבי. בכל אופן, מומלץ לוודא מראש שקרם ההגנה עמיד בפני מים, זה אמור להיות רשום על גבי האריזה. במידה והוא אכן עמיד במים, דעו שהוא יכול להיות אפקטיבי גם למשך שעה על גבי עור רטוב, הן בים והן בבריכה.

השמש מאירת פנים, ועדיין נזהרים: המדריך המלא לבחירת קרם הגנה

אתם לא חייבים קרם הגנה יקר

ללקוחות יש נטייה לחשוב שככל שקרם ההגנה יהיה יקר יותר, כך הוא יהיה איכותי יותר. ובכן, לפחות בכל הקשור לקרם הגנה, חשוב לנו לציין שמדובר במיתוס. אז אם אתם נכנסים לחנות הפארם הקרובה וסורקים את מדף הקרמים, דעו שאתם ממש לא חייבים לבחור את הקרם הכי יקר וסביר מאד להניח שגם הקרם הזול במדף יוכל לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר ולהגן עליכם מפני קרני השמש.

רכשו קרם של חברה מוכרת

בניגוד לטיפ הקודם, כאן בהחלט חשוב לנו שתעשו את הבחירה הנכונה. כיום יש מגוון רחב של חברות שנכנסו לתחום הקרמים וללקוחות מאד קשה להחליט על איזה מותג ללכת. בחרו בקרם של חברה מוכרת וידועה, מהסיבה הפשוטה שסביר להניח שחברה כזו עומדת בתווי התקן המחמירים המבטיחים שהקרם עצמו יעניק הגנה מלאה מפני קרינות UVA או UVB לכל המשפחה. אגב, הדבר נכון גם אם אתם בוחרים בקרם תוצרת חוץ, בחרו בחברה מוכרת שאתם יודעים שהיא חברה רצינית שלא מוותרת לעצמה על האיכות.

רכשו תכשיר אחד לגוף ולפנים

מי שנוהג להשתמש בקרם הגנה באופן קבוע יודע שכיום הרבה חברות נוהגות לבצע את ההפרדה בין קרמים לגוף וקרמים לעור. אז לפני שאתם ממהרים לרכוש שני קרמים נפרדים, חשוב שתדעו שאתם יכולים להשתמש בקרם של הגוף גם עבור הפנים שלכם. רק במידה ועור הפנים שלכם הוא שומני יותר או שיש לכם פצעים על העור, מומלץ לבצע את ההפרדה הזו. במידה וזה לא המצב, אין טעם לבצע את ההפרדה ואתם יכולים לחסוך לא מעט כסף אם אתם משתמשים קבועים.

לסיכום, אין ספק שכיון בחירת קרם הגנה היא משימה לא פשוטה, במיוחד לאור העובדה שיש מגוון רחב של סוגים ומותגים. לא משנה באיזה קרם תבחרו, אל תיקחו סיכונים ואל תחשפו את עצמם לשמש לאורך זמן ללא קרם הגנה.