טלית כחול-לבן

עולם היהדות - הלכה מסורת

ישר מהלב: הקמת עמותה היא הדרך שלכם להעניק לחברה

הקמת עמותה

אם אתם שואפים להגשים את ערך הנתינה, ערך כל כך חשוב ביהדות, אין ספק שהקמת עמותה היא הדרך. במאמר הבא נסביר איך מקימים עמותה ואיך מגייסים את הכספים שיסייעו לכם להקים אותה.

איך מקימים עמותה?

לפני שאתם מקימים עמותה עליכם להבין ש גיוס כספים לעמותות הוא שלב בלתי נפרד מהתהליך, אולי משימה מורכבת יותר מאשר הקמת העמותה עצמה, אך על זה נדבר בהמשך. עמותה היא התאגדות של מספק אנשים שיש להם מטרה משותפת שרווח היא לא אחת מהן. העמותה צריכה להיות מאושרת בחוק ורשם העמותות במשרד המשפטים הוא הגוף המנהל והמפקח עליה.

אם אתם רוצים להקים עמותה, כל מה שאתם צריכים לעשות זה להיכנס לאתר של רשם החברות, להוריד את טפסי הבקשה ולמלא אותם. בטפסים הללו תצטרכו לציין את שם העמותה שאתם רוצים להקים ואת המטרות שלה. עם הגשת הבקשה אתם חותמים ומצהירים על כך שאתם מתכוונים להקים אותה כחוק.

איך מגייסים כפסים לעמותה?

תשלום דמי חבר

כפי שציינו, החלק הקל ביותר זה דווקא הקמת העמותה. גיוס כספים לעמותה זה כבר החלק המורכב והקשה יותר. ברוב המקרים תוכלו לגייס כסף משלושה מקורות עיקריים. הראשון, תשלום דמי חבר עבור החברות בעמותה. מכיוון שרוב העמותות מונות מספר קטן יחסית של מתנדבים, מדובר בסכומים יחסית קטנים. בכל זאת, אם בוחנים את התמונה לטווח ארוך, זה בהחלט יכול לעזור במשהו.

גיוס המונים

האופציה השנייה שלכם היא לעשות קמפיין לגיוס המונים. כיום יש מגוון רחב שלפלטפורמות שמסייעות לגייס כספים מאנשים שמזדהים עם הפרויקט. אין ספק שבמקרה של עמותה, רבים יכולים להזדהות עם העשייה שלכם ולתרום לא מעט כסף לעמותה. אחת מהפלטפורמות היותר מוכרות כיום בתחום היא הד סטארט, אתם פשוט צריכים להירשם אליה, להקים דף פרויקט ייעודי לעמותה, להסביר מה הרציונל שלכם ולבקש תרומות שיסייעו לכם להקים אותה.

מעקב אחרי התקשורת

זה אולי נשמע לכם מוזר, אבל מעקב אחרי התקשורת יסייע לכם לזהות משקיעים פוטנציאלים לעמותה שלכם. באמצעות התקשורת תוכלו לדעת איזו דמות נוהגת לתרום לאיזו עמותה, אילו משקיעים חדשים נמצאים בתנופה ויכולים לעזור, איזה גוף יוכל להזדהות עם העשייה שלכם ולתרום כסף. כאן הקשרים שלכם חשובים מאד וככל שיהיו לכם יותר מהם, כך סביר להניח שהמהלך שלכם יצליח ושתצליחו לגייס יותר כספים מאחרים.

שמרו תמיד על שקיפות

כשאתם מגייסים כסף לעמותה אתם חייבים להיות שקופים. מה זה אומר? שאתם כל הזמן צריכים לשקף לתקשורת ולמשקיעים להיכן הכסף של התרומות הולך. אל תתבלבלו, אנשים שמתחברים לרעיון שלכם ישמחו לתרום, אבל אם יש משהו שמשקיעים לא אוהבים זה לא לדעת לאן הכסף שלהם הולך. ככל שתשמו על שקיפות כך הסיכוי שלכם לגייס יותר כסף להקמת הקהילה הוא גדול יותר.

מקימים עמותה – נותנים מהלב

אם אתם אנשים שומרי מצוות או מסורת, אתם ודאי יודעים כמה נתינה היא ערך חשוב ביהדות. לכן, הקמת עמותה היא הדרך הנכונה עבורכם להעניק לחברה, וזה לא באמת משנה במה העמותה שלכם תעסוק. נכון, זה לא פשוט להקים עמותה ובטח לא לגייס את הכספים ועם זאת, אנחנו מבטיחים לכם שזה בטל בשישים לעומת תחושת הסיפוק שתרגישו כשתתחילו לעזור לנזקקים.

לסיכום, אם אתם רוצים להגשים ולממש את ערך הנתינה, אין ספק שהקמת עמותה היא אופציה מצוינת שתסייע לכם גם להעניק לחברה וגם להרגיש סיפוק אדיר.