טלית כחול-לבן

עולם היהדות - הלכה מסורת

המדריך למשפחה: איך לעצב סלון לאנשים שאוהבים לארח?

אוהבים לארח? ובכן, זה לא משנה אם אתם נהנים להזמין את בני המשפחה בחגים, אוהבים לארח זוגות חברים לערבי של כיף וצחוק, שמחים להזמין אנשים לצפייה משותפת באירועי ספורט, נהנים דווקא להזמין את החברים לעבודה או שכל התשובות נכונות – כמובן שבשביל אירוח איכותי ומהנה באמת, חייבים להתכונן כמו שצריך. נכון, יש לדאוג לדברים חשובים בהחלט כמו כיבוד טעים ואוכל מגוון שיתאים לכולם, מוזיקה נעימה ונושאי שיחה, אבל אין ספק שהחוויה מתחילה הרבה לפני, כבר בשלב בו האורחים שלכם יתיישבו בסלון שלכם. למעשה, העיצוב של הסלון באופן כזה שיתאים לאירוח הוא קריטי ביותר, ואם לא עושים זאת כמו שצריך, הרבה פעמים כל שאר הדברים האחרים לא יהיו ממש רלוונטיים. לצורך כך, הכנו עבורכם מדריך עם טיפים חשובים שיעזור לעצב את הסלון בצורה אופטימלית ונכונה לאירוח. בהצלחה!

המדריך למשפחה: איך לעצב סלון לאנשים שאוהבים לארח?

להתרווח וליהנות: ספות תלת מושביות וכורסאות רחבות לנוחות מקסימלית

הדבר הראשון שאתם צריכים לחשוב עליו לקראת עיצוב מחדש של הסלון לצרכי אירוח הוא המרווח והנוחות של האורחים. מראה נעים זה בהחלט חשוב, אבל אתם צריכים לזכור שעליהם להרגיש הכי בנוח ועל כן חשוב לבחור קודם כל את הרהיטים מתוך מחשבה כזאת. חשוב לבחור כורסאות נוחות ורחבות, וספה תלת מושבית היא בהחלט עדיפה כאשר השאיפה שלכם היא לארח בנוחות. מוצר כזה יכול להתאים כמעט בכל סלון ויכול ללכת נהדר עם ספה דו מושבית, עם כורסאות גדולות ומרווחות, עם שזלונג ועוד.

שולחן רחב ונוח

אז כמו שחשוב המרווח כשמדובר על מקומות הישיבה, כך גם חשוב המרווח בשולחן שנמצא בסלון. הסיבה היא שכאשר מארחים אורחים, בעיקר בחגים ובמועדים או באירועים, בדרך כלל יהיה צורך להניח על השולחן דברים שונים ובעיקר אוכל ושתייה, ולכן חשוב שיהיה הרבה מקום לעשות את זה. גם כאן, כמובן שיש חשיבות רבה לעיצוב ולמראה של השולחן, אבל זה לא יכול לבוא על חשבון המרווח והנוחות. אם אתם אוהבים לארח ומארחים הרבה, זה בהחלט קריטי ומשהו שלא כדאי להתפשר עליו כלל.

אור וצל

עוד דבר שחשוב מאד לזכור זה תאורה נוחה ונעימה, במיוחד אם יוצא לכם לארח בשעות הבוקר והצוהריים ולא בערב. אור טבעי מצד אחד הוא נפלא ונעים מאד, אך שמש חזקה מדי ובעיקר שמש ישירה על האורחים היא לא דבר נעים תמיד וזה משהו שיכול לגרום לאי נוחות לאורחים שלכם. יש כאן לא מעט פתרונות אפשריים ורצוי ללכת על כאלו המאפשרים הצללה חלקית כמו תריסי גלילה חשמליים. כך למעשה תוכלו לשלוט ברמת האור הטבעי שנכנס הביתה לפי הצרכים והרצונות שלכם ושל האורחים ולשנות אותה בכל פעם לפי התזוזה של השמש.

כריות, כריות, כריות

אז דאגתם לספות מרווחות, גדולות ונוחות, השקעתם בשולחן רחב שיאפשר לכם להניח עליו כל מה שתרצו פחות או יותר ואפילו הזזתם את הסלון למקום עם תאורה טבעית נפלאה. על פניו נראה שאתם מוכנים לאירוח, אבל רגע לפני שאתם מזמינים, שווה לתת כמה פינישים אחרונים. הדבר הכי פשוט וטוב שאפשר לעשות הוא לרכוש כמה וכמה כריות נוי נוחות שמצד אחד יקנו מראה צעיר ומרענן לסלון, ומצד שני יאפשרו לכל אירוח להתמקם בנוחות גדולה אפילו יותר. בגלל שלא מדובר על הוצאה כבדה במיוחד, נראה כי זוהי בהחלט השקעה מצוינת למי שאוהב לארח ומזמין אנשים הביתה על בסיס קבוע.

מכאן, כל שנותר לכם זה לדאוג לשאר הפרטים ולפנק את האורחים שלכם עם חוויה מהנה ובלתי נשכחת!