טלית כחול-לבן

עולם היהדות - הלכה מסורת

נחשקת: הכירו את חברת ההייטק אמדוקס

בעולם ההייטק בולטים במיוחד שני סוגי חברות. מצד אחד אנו רואים הרבה סטארטאפים קטנים, אשר עושים צעדים ראשונים ולעתים מקבלים תשומת לב רבה מאוד. מצד שני אנחנו רואים קבוצה קטנה יותר, של חברות ענק מבוססות. מבין החברות הגדולות האלה, אחת הבולטות ביותר היא חברת אמדוקס. אלה כמה דברים שכדאי לדעת על חברה מעניינת זאת. גם ובמיוחד, אם אתם מחפשים עבודה בסוג כזה של חברות הייטק.

ענקית מקומית של ממש

אמדוקס (AMDOCS) היא חברת ענק בעולם ההייטק, בכל קנה מידה. בוודאי בישראל. לשם המחשה: בדרוג חברות ההייטק של חברת דן אנד ברדסטריט ישראל ל-2018, אמדוקס הובילה בהיבט ההכנסות. זהו הישג מרשים למדי, במיוחד לאור המתחרים הנוספים בקטגוריה זו, אותם היא השאירה מאחור – אינטל, התעשייה האווירית, אלביט, רפאל ועוד שורת חברות ענק ידועות. יש לה כ-28,000 עובדים ברחבי העולם, אשר מתוכם כ-5,000 עובדים בישראל. אמדוקס גם נסחרת בבורסת נאסד"ק. כך שאם אתם מתעניינים בעבודה בחברה זו, סביר שלא יחסרו לכם אפשרויות, בעזרת חיפוש עם מילות המפתח המתאימות. כמו כן, אפשר למצוא אמדוקס דרושים באתר דיאלוג ובכלל, מומלץ לגשת למשרות כאלה דרך חברת כוח אדם מנוסה. אמדוקס עוסקת בעיקר בשני תחומים מרכזיים: מערכות לניהול קשרי לקוחות (CRM – Customer Relationship Management) ומערכות בילינג (מערכות לחיוב לקוחות). מדובר על שני סוגי תוכנות חשובים ביותר בעסקים ובתחומים אלה, מוצרי אמדוקס הם בין הבולטים ביותר. בין לקוחותיה הרבים, נמצאות חברות ענק בינלאומיות כגון AT&T, קבוצת BT Group (לשעבר British Telecom) וטלפוניקה. למעשה, מרבית חברות הטלפון בארה"ב משתמשים במוצריה.

 

נחשקת: הכירו את חברת ההייטק אמדוקס

 

כמה מילים על העבודה באמדוקס

ראשית, מדובר בחברה יציבה ותיקה מאוד. שונה למדי מעבודה בסטארט אפ או בחברה קטנה בצמיחה, שם עתיד החברה והעתיד המקצועי פחות בטוח וברור. עצם גודל החברה, כפי שהוא מתבטא בהיקף העובדים, מתבטא גם בהיקף המשרות הזמינות בכל זמן נתון. כמו כן, גודל החברה תורם לגיוון בסוגי המשרות ובאפשרויות הקידום והשינוי במהלך הקריירה בחברה זו. החברה מאפשרת בחלק מהמקרים עבודה מהבית. בתחילת 2022, היא גם התחילה להציע לעובדים חופשות ללא הגבלה. מבחינת מיקום המשרות, חשוב לציין שמדובר בחברה בינלאומית, עם מרכזים בארה"ב, ברזיל, הודו ומדינות נוספות. בישראל עצמה, יש לה סניפים במיקומים שונים, מחיפה ועד שדרות. עובדי החברה נהנים מהטבות שונות, כגון ארוחות מסובסדות והנחות במועדוני כושר.

משרות זמינות

מבין המשרות בחברה זו, בולטות משרות הנדסת תוכנה. זאת, בתחומים אופייניים כגון פיתוח, ניתוח מערכות, ניהול פרויקטים או בדיקות. המשרות הן בדרגים שונים. החל ממפתחים ועד למשרות של ראש צוות תוכנה. במקביל, מוצעות משרות בתחומים משלימים שונים, כגון אדמיניסטרציה, שיווק ומכירות, נציגי תמיכה, יועצים או קניינים. תחומי העיסוק של החברה נראים במבט כללי מצומצמים מעט – CRM ומערכות בילינג. מצד שני, אלה לא מערכות קטנות היקף בפני עצמן. CRM במיוחד, עשויה להיות מערכת מורכבת למדי. כמו כן, מערכות אלה מקבלות התאמות שונות עבור לקוחות ספציפיים והרחבות לכיוונים טכנולוגיים מגוונים. בחברת ענק מסוג זה, אלה אינם דברים שוליים, אלא פעילויות בהן מעורבים עובדים רבים. או במילים אחרות – משרות רבות. אגב, מערכות הבילינג וה-CRM של אמדוקס גם משולבות ביחד. אלה לא בהכרח מוצרים נפרדים לגמרי.

לסיכום

אין ספק, שלכל מי שמתעניין בעבודה בהייטק, כדאי להכיר את חברות הענק המקומיות. מתוכן, אמדוקס היא שם שבוודאי חייבים להכיר. זאת, בוודאי אם ישנו עניין בכיוונים של CRM ומערכות בילינג.