טלית כחול-לבן

עולם היהדות - הלכה מסורת

הכול על שירותי נוטריון בירושלים

אין לבלבל שעורך דין הוא גם נוטריון ואין לבלבל בין תפקידו של עורך דין רגיל לבין תפקידו הייחודי של הנוטריון. מכאן שאם התבקשתם לאמת, לאשר או לערוך מסמך כזה או אחר על ידי נוטריון, יש למצוא נוטריון זמין שבקיא במשימה שעומדת על הפרק. מה אם כן מבדיל בין נוטריון לעורך דין, מדוע לא כל נוטריון שעבר הסמכה ומתפקד בהתאם לחוק בהכרח מתאים עבור השירות הנחוץ? מדוע אין לבחור נוטריון בהתאם למחיר שהוא גובה וכיצד נוטריון בירושלים עשוי לסייע לסגור משימה חשובה? לרשותכם מידע מקיף בנושא, לצד מספר דגשים חשובים ויעילים. אם עבור תושבי ירושלים והסביבה ואם עבור כל מי שנדרש להיעזר באחד מאותם שירותי נוטריון.

מה מגדיר נוטריון?

אם נתחיל מנקודת ההתחלה, נעצור להסביר מה מאפיין נוטריון. ובכן מדובר בעורך דין בעל ניסיון של 10 שנות ניסיון לפחות בעריכת דין. אותו עורך דין עבר השתלמות נקודתית ועמד כראוי במבחני ההכשרה, כאשר הוא כל הזמן פועל בכפוף לכללי אתיקה מאוד נוקשים. כל זאת מוביל את הנוטריון להיות רשאי לאשר, לאמת ולערוך שורה ארוכה של מסמכים משפטיים, משמע די בחתימה של נוטריון כדי להוות עדות משפטית קבילה, הן בארץ והן מחוצה לה. כך למשל אם אדם מבקש לערוך צוואה ועל המסמך מופיעה חתימה של נוטריון, מבחינת בית המשפט המסמך קביל – נחתם מתוך רצון חופשי. מכאן שלא פעם נדרשים שירותי תרגום מסמכים משפטיים בירושלים, ועל כן טוב להכיר שירות איכותי וזמין בעיר הבירה, ובמיוחד כאשר הצורך דורש מענה מידי.

 

 

 מתפקידי הנוטריון

כאמור, חתימה של נוטריון על גבי מסמך מסוים מהווה עדות קבילה מבחינה משפטית. על מה אם כן נוטריון ראשי לחתום ובאופן כללי כיצד הוא עשוי לסייע? ובכן נוטריון רשאי לאמת חתימה, לאשר נכונות של העתק, לאשר שמורשה חתימה מוסמך לכך, לאשר שאדם מסוים חי, לקחת ולאשר הצהרות, לערוך העדה של מסמך סחיר, לערוך מסמכים, לאשר תרגומים של מסמכים ולתרגמם בעצמו (תלוי בבקיאות של הנוטריון בשפה שעומדת על הפרק), לערוך הסכם ממון, לערוך צוואה ללא עדים, לאמת ייפוי כוח במסגרת עסקית וכדומה.

חשיבותו של מענה מהיר

כפי שניתן להתחיל להבין, נוטריון מחזיק במגוון תפקידים חשובים, ואף נוטריון רשאי לבצע מגוון פעולות ללא מתחרים. פה יש להפנים שלצד הצורך בשירותי נוטריון, הרבה פעמים גם יש צורך במענה מידי מעכשיו לעכשיו. אם כיוון שמבקשים להתקבל ללימודים בחו"ל ברגע האחרון ויש צורך לאמת את תעודת הציונים מהארץ. אם כיוון שמבקשים לערוך הסכם ממון רגע לפני שבאים בטקס הקידושין. אם כיוון שמבקשים לסגור עסקה ויש צורך בתרגום של מסמכים עסקיים לשפה זרה וכדומה. אי לכך טוב לדעת שגם על שירות מורכב כפי שציינו ניתן לסמן וי בתוך פרק זמן יחסית מהיר, וזאת הודות לסניף של נוטריון שיושב בסמיכות אליכם (כגון סניף של נוטריון בירושלים), ואף הודות לשירותי אונליין בתחום, כך שפשוט שולחים מסמך רצוי, ובתוך כמה שעות הוא חוזר עד לפתח הבית כאשר הוא מטופל וחתום.

לסיכום

נציין שאם מתעורר צורך כזה או אחר ואתם תושבי ירושלים, טוב להכיר כתובת שיודעת להעניק מענה מהיר. עוד ראוי לציין שנוטריון אינו רשאי להכריע לגבי המחיר הרצוי, אלא הוא מחויב לפעול בהתאם למחירון קיים ומפוקח. מה עוד רצוי לדעת? שאם מבקשים שירותי תרגום נוטריוני יש לוודא שהנוטריון בקיא בשפת אם בשתי השפות שעומדות על הפרק, ואף הכרחי לדעת שמסמך שחתום בידי נוטריון אינו יכול להישלח במייל, וכאן שירותי דואר מתקדמים נכנסים לתמונה ומסייעים.