טלית כחול-לבן

עולם היהדות - הלכה מסורת

מלווים אתכם: רפי, איל ומשה אדרעי מלווה את הנוער לעתיד טוב יותר

עמותת אחינועם הוקמה ע"י האחים רפי, איל ומשה אדרעי לטובת קידום של הנוער בישראל לעתיד טוב יותר. זה לא סוד שבשנים האחרונות המודעות הציבורית לגבי מצבם של בני נוער שמגיעים מאזורי הפריפריה עלתה, וזאת בשל פערים בחינוך, רווחה ואפילו בהשתלבות בתפקידי קצונה ופיקוד בצבא. מצבם של בני הנוער הידרדר באופן משמעותי בשנתיים האחרונות על רקע של מגפת הקורונה, ועל כן העבודה המבורכת של עמותת אחינועם מהווה קרש קפיצה שאותו בני נוער מאזורי הפריפריה יכולים כבר עכשיו לנצל, וזאת מתוך מטרה לממש את הפוטנציאל הגלום בהם. התוכניות כמו גם הקידום של הנגשת הטכנולוגיה לפריפריה הצליחו לסחוף אחריהן אלפי מתנדבים שפועלים בכל ימות השנה, כחלק ממטרה ליצור חברה שוויונית המאפשרת לכל צעיר וצעירה להגשים את החלום שלהם.

קידום נוער לעתיד טוב יותר באמצעות שורה של תוכניות

עמותת אחינועם שהוקמה על ידי האחים איל, משה ורפי אדרעי חרטה על דגלה את קידום דור העתיד של מדינת ישראל, וזאת מתוך הבנה כי בני נוער ממעמד סוציו אקונומי נמוך כמו גם מאזורי הפריפריה נאלצים להתמודד עם מציאות מורכבת שמשפיעה באופן דרמטי על איכות חייהם. עדות לכך ניתן למצוא במספרים המציגים את הפערים שרק הולכים וגדלים בין בני נוער מאזור הפריפריה לבין בני נוער מאזור המרכז.

היכולת להשתלב במקומות תעסוקה מבוקשים כמו למשל בענף ההייטק או אפילו התעשייה הביטחונית הוא נמוך יותר מאשר נערים ונערות המתגוררים במרכז הארץ ועל כן עמותת אחינועם בראשות רפי, משה ואיל אדרעי מבצעת שלל פעילויות ברחבי הארץ ובדגש על אזור הפריפריה לטובת צמצום פערים. תוכניות אלו כוללות בין היתר חלוקה של מחשבים לנערים ונערות חסרי יכולת כלכלית, תכנית ליווי ארוכת טווח לנוער בסיכון, תכנית מלגות לצעירים חסרי יכולת כלכלית, תכנית ליווי לצעירים בני העדה האתיופית וכן השקעה ופיתוח של ערים בפריפריה, כמו צפת.

מלווים אתכם: רפי, איל ומשה אדרעי מלווה את הנוער לעתיד טוב יותר

השקעה בערי פיתוח לטובת קידום הנוער

צפת היא עיר הולדתם של האחים איל, משה ורפי אדרעי מעמותת אחינועם, אשר משתייכים לשושלת מפוארת בת 12 דורות שנולדה וגדלה בעיר. מתוך אהבה וחיבור לעיר, החלו בעמותה לקדם תוכניות שעתידות להתרחב גם לערים אחרות ובמסגרתן המתנדבים משפצים את הספרייה כמו גם מקדמים תוכנית לקידום החינוך המוזיקלי. העבודה הקשה אותה מבצעים המתנדבים לצד המייסדים נושאת פירות, ועדות לכך ניתן למצוא בתמיכה הגורפת מצד גורמי הרווחה אשר מבינים את החשיבות של מערך המתנדבים לטובת צמצום פערים ויצירה של מערך חינוכי המתבצע החל מגיל 16 ועד לגילאים בוגרים. עדות להצלחה ניתן למצוא באתר הרשמי של העמותה אשר עמוס בתגובות של צעירים שקיבלו סיוע והצליחו להגשים את עצמם הן מבחינת היכולת לסיים את הלימודים בהצלחה, השתלבות בתפקידי פיקוד וקצונה וכן השתלבות בשוק התעסוקה. ההשקעה בערי הפיתוח היא זו שהפכה את עמותת אחינועם לעמותה בולטת ומוערכת מאוד הן על ידי גורמי החינוך והרווחה והן על ידי הרשויות אשר מקבלות דחיפה נוספת לטובת צמצום הפערים.

לסיכום

עמותת אחינועם בראשות האחים אדרעי הצליחה ברבות השנים ליצור פלטפורמה המאפשרת לכל בן ובת נוער להגשים את עצמו ואת השאיפות המקצועיות. אם גם אתם רוצים לקבל את הליווי והתמיכה, זה הזמן להיכנס לאתר הרשמי של העמותה, להשאיר פרטים ולהצטרף לאלפי הבוגרים שהצטרפו בדיוק כמוכם לתוכניות ואשר הצליחו כנגד כל הסיכויים להוביל לירידה בפערים החברתיים ובכך ליצור חברה מתוקנת שבה כל אזרח שווה, גם אם הוא מגיע מאזור הפריפריה.