טלית כחול-לבן

עולם היהדות - הלכה מסורת

רכב משפחתי למשפחה גדולה: השכרה או רכישה?

הורים למספר ילדים גדול? האמת היא שכל ילד מעבר לילד השלישי, יצריך מכם למצוא פתרון תחבורתי לכל המשפחה כאשר יש צורך בנסיעות משותפות לכולם. אם עד עכשיו שלושת הילדים ישבו מאחורה וההורים ישבו מקדימה, כעת חסר מקום אחד, מה שאומר שצריך למצוא רכב עם לפחות שבעה מושבים. במצב הזה, משפחות רבות עומדות בפני התלבטות חשובה. האם לקנות רכב חדש או משומש, או שמא עדיף להשכיר רכב לזמנים נקודתיים בהם יש בו צורך או אפילו ללכת על השכרה לטווח ארוך. בדיוק בנושא הזה אנחנו רוצים לדון ונשמח להעלות כמה נקודות למחשבה. נאמר כבר עכשיו שאין כאן תשובה חד משמעית, פשוט מפני שמה שמתאים למשפחה אחת לאו דווקא יתאים למשפחה אחרת וזה בהחלט משהו שצריך להחליט באופן אינדיבידואלי. מקווים שנצליח לעזור גם לכם לעשות את הבחירה הנכונה, בהצלחה!

השכרת רכב – יתרונות וחסרונות

חשוב שתדעו כי השכרת רכב היא אופציה נוחה וקלה בלי שום ספק והיא מתאימה במגוון מצבים. כן, אפשר לומר בהחלט שבטווח הרחוק היא פחות משתלמת כלכלית, לכן אם אתם צריכים רכב לשימוש ארוך למספר שנים כדאי לשקול רכישה. בכל זאת, הנה כמה יתרונות וחסרונות שיעזרו לכם להחליט:

יתרונות

האחריות לתקינות הרכב היא לא עליכם

אם צריך להחליף את הגלגלים, אם המנוע הלך, אם יש בעיה במערכת המים או שמערכת החשמל התקלקלה, כל זה לא צריך לעניין אתכם בכלל בתור מי ששכרו רכב ולא קנו אותו. כמובן שאם יש תאונות שקורות באשמתכם זה באחריותכם.

לא צריך לבדוק אם זה רכב שיחזיק לשנים

כשאתם קונים רכב אתם חייבים לבדוק שהוא טוב ושהוא ישרת אתכם במשך שנים ארוכות. לעומת זאת בהשכרה של רכב זה עוד דבר שממש לא צריך לעניין אתכם.

תשלום הביטוח כלול

בעלי רכבים צריכים לדאוג לשלם על הביטוח לרכב, על טסט הרישיון שלו. כמשכירים רכב התשלום כבר כלול בפנים והעלות היחידה הנוספת היא על הדלק.

רכב משפחתי למשפחה גדולה: השכרה או רכישה?

חסרונות

הרכב לא שלכם

אתם לא יכולים לשדרג אותו, לקנות לו חלקים חדשים או להשאיל אותו לאנשים היקרים שלכם פשוט כי זה לא הרכב שלכם.

מחיר גבוה יחסית

כאמור, אם מחלקים את המחיר פר יום רואים שהוא גבוה יותר, אבל בשביל שימוש נקודתי זה בהחלט מתאים.

קניית רכב – יתרונות וחסרונות

גם לרכישת רכב יש יתרונות וחסרונות שצריך לקחת בחשבון:

יתרונות

הרכב שלכם

אתם יכולים לעשות בו מה שאתם רוצים ואתם לא צריכים לתת דין וחשבון לאף אחד על השימוש בו.

לא צריך להתנהל מול חברת ההשכרה

תהליך רכישה מהיר ולאחריו לא צריך עוד להתנהל מול אף אחד.

חסרונות

הוצאות נלוות יקרות

מי שמחזיק ברכב פרטי צריך לשלם על הרישיון שלו, על הביטוח, על טסטים ועוד.

תיקונים

כמובן שחלק מהעניין של בעלות על רכב פרטי היא תיקונים שגם הם יכולים לעלות לא מעט מדי שנה.

ירידת ערך

צריך לזכור שכמעט כל רכב שקיים בשוק ונמכר במחיר מסוים, יאבד מערכו עם השנים. זה משהו שצריך לקחת בחשבון וכמובן שלא לבנות על החזרה מלאה של ההשקעה או רווח.

לסיכום – שימו לב כי לשתי האפשרויות יש יתרונות וחסרונות רבים והבחירה שלכם צריכה להיעשות מתוך שיקול דעת והתאמה לצרכים האישיים. עם זאת חשוב לזכור כי השכרה של רכב היא לרוב זמנית וקצרה, כך שמדובר בהחלטה שהיא פחות כבדת משקל מקנייה של רכב, לא כל שכן כשמדברים על רכב חדש.