טלית כחול-לבן

עולם היהדות - הלכה מסורת

איך מעסיקים את הילדים בחופשים?

אם גם לכם יש ילדים בגילאים שלוש ומעלה, ואם גם אתם הורים עובדים במשרה מלאה, אתם בוודאי יודעים שבזמנים בהם לילדים אין גן, עליכם למצוא להם עיסוקים וזה יכול להיות מאתגר ביותר. זה נכון לגבי חופשים קצרים יחסית כמו ראש השנה ופסח, זה נכון למקרים בהם הם חולים ולא יכולים ללכת למסגרות, וזה נכון במיוחד לתקופת החופש הגדול, ונראה כי השאלה איך להעסיק את הילדים בחופש הגדול היא אחת הרווחות והנפוצות בקרב הורים. ובכן, אתם יכולים בהחלט להתנחם בזה שאתם לא לבד, וכמוכם עוד עשרות אלפי הורים בישראל מתמודדים עם הדילמה הזאת כמעט על בסיס יומי. נכון, אין פתרונות קסם ולא תמיד כל הרעיונות יעבדו בכל הזמנים, אבל אנחנו בהחלט נשמח לחלוק גם אתכם רעיונות מנצחים לאיך אפשר להעסיק את הילדים בתקופות החופש. מקווים מאד שנצליח לעזור ולכל הפחות לתת השראה, ומאחלים לכם חופשה נעימה!

משחק בייבלייד

כאן מדובר על צעצוע אייקוני שילדים רבים אוהבים, ומשחק שיכול להעסיק אותם במשך שעות. מדובר למעשה על סוג מסוים של סביבונים שמסובבים עם חוט בתוך זירה. שני המתחרים מסובבים את הבייבלייד שלהם בו זמנית, כאשר עם מתחילים למעשה להילחם אחד בשני. זה שנשאר להסתובב אחרון הוא המנצח. כאמור, מדובר על משחק שילדים מאד אוהבים ומתחברים אליו מזה כמה דורות והוא בהחלט יכול להעסיק אותם למשך שעות ארוכות.

משחקי קופסא

הילדים של ימינו הם בלי ספק ילדים של מסכים, ולפעמים בתור הורים אנו שוכחים שהם עשויים להתחבר דווקא לדברים שנחשבים ישנים יותר. תתפלאו לדעת עד כמה משחקי קופסא כמו מונופול, הרמז ונחש מי, אלו משחקים שמדברים אל הילדים בימינו ולרוב הם אפילו ממש שמחים לזכות בהפוגה של כמה שעות מהמסכים המרצדים. שימו לב שכאן מדובר על פעילות נפלאה שגם מתאימה בשבתות ובחגים, מפני שאין במשחקים הללו מפני חילול שבת וזה נהדר עבור משפחות שומרות מסורת.

יום סרטים

נכון, אנחנו רוצים להפחית מזמן המסך, אבל אם כבר מסכים למה לא לנצל זאת ליום של סרטים איכותיים שהם לא מכירים. אתם יכולים לעשות בכיף יום סרטים ולשם החוויה אפשר גם להכין פופקורן ואפילו כרטיסים גזרו ותחלקו בכניסה. מומלץ לבחור סרטים טובים מכל הזמנים ולאתגר את הילדים שלכם בהתאם לגילאים שלהם עם תכנים מיוחדים שהם לא מכירים עד עכשיו.

יום ספורט

אם מדובר על חופש במזג אוויר נעים, יום ספורט משפחתי היתולי הוא בהחלט רעיון נפלא ומנצח. אתם יכולים לבחור בכמה סוגי ספורט, לעשות תחרויות שונות כמו משחקי מחניים משפחתיים, משוך בחבל, כדורסל, כדורגל וכל מה שעולה על רוחכם. למשקיעים ולסבלניים מבינכם, אפשר בהחלט להכין פרסים ולהפוך את היום לתחרותי במיוחד. גם כאן אפשר בהחלט לסדר את היום כך שלא יהיה חילול שבת וזה מתאים בשבתות ובחגים.

איך מעסיקים את הילדים בחופשים?

יום בישול

אם יש לכם את הזמן והפניות להשקיע את הזמן בילדים, יום בישול זו בהחלט דרך נפלאה להעביר כמה שעות טובות יחד. מומלץ לבחור מראש כמו מתכונים קלים לילדים שהם יכולים לקחת בהם חלק פעיל, לחלק מראש את המטלות ולוודא שהם פעילים לאורך כל הזמן, ופשוט להכין יחד ארוחה משפחתית טעימה. זאת פעילות נפלאה שגם תלמד אותם על עצמאות ותיתן להם להרגיש גדולים וכאלו שעוזרים להורים.

מקווים שהצלחנו לתת כאן כמה רעיונות ובטוחים שמכאן תצליחו לקחת את זה למקומות שלכם ולהעביר את הזמן בחופשות עם הילדים בנעימים. בהצלחה!