טלית כחול-לבן

עולם היהדות - הלכה מסורת

יש לכם התלבטות או שאלה בנושאי דת? עמותת קו ההלכה כאן בשבילכם!

יש עמותות שמבקשות לסייע לשומרי ההלכה לקבל תשובה מהירה ומדויקת ולשמור מצוות, וכזו היא עמותת קו ההלכה הספרדי. אם טרם יצא לכם להכיר, נציין שמדובר בעמותה שפועלת סביב השעון רק כדי להעניק ייעוץ והכוונה, ועל הדרך לענות על שאלות חשובות שרלוונטיות לעולם הדת, וכידוע בתחום הדת כל שאלה חשובה – לכל מעשה יש משמעות רבה. טרם יצא לכם להכיר את עמותת קו ההלכה הספרדי? מוזמנים לגלות עמותה מיוחדת, יעילה, חשובה וערכית, בה יש 181 מתנדבים ובה 97% מסך התרומות מופנות ישירות לפעילות של העמותה, כאשר שלושת האחוזים הנותרים מופנים לטובת הוצאות כלליות.

מענה אנושי 24 שעות ביממה

עמותת קו ההלכה הספרדי קשורה לפטירתו של הרב עובדיה זצ"ל. לאחר פטירתו נותר רצון עמוק להמשיך את דרכו הייחודית ולהמשיך להפיץ טוב בעולם, כך שאט אט התקבלה ההחלטה להקים את העמותה על שמו – מתוך מטרה לפאר ולהלל את הצדיק הגדול שהיה. עמותת קו ההלכה נותנת מענה בנושאי דת. זה כולל סוגיות משמעותיות שנוגעות הן להלכה והן ליהדות. העמותה פועלת באמצעות לא פחות מ-200 רבנים שפעילים במערכת המקוונת 24 שעות ביממה. מכאן שגם אם באמצע הלילה מתקשים להירדם בשל סוגיה כזו או אחרת, טוב לדעת שניתן לפנות ולקבל מענה אנושי.

 

 

מענה ב-6 שפות לצד ייעוץ נרחב

עמותת קו ההלכה נותנת מענה בנושאי דת לא רק בעברית ובאנגלית, אלא בלא פחות משש שפות. היא מעניקה מענה בעברית, אנגלית, ספרדית, צרפתית, רוסית ואפילו בפרסית. מכאן שכולם מוזמנים לשאול ולהתייעץ, ואכן הנתונים מצביעים על כך שמדי יום מתקשרים כ-3,000 איש, כאשר כל אחד זוכה לקבל הכוונה, עצה ותשובה ישירה לשאלה מהותית שנוגעת לקיום ההלכה. מבקשים דוגמאות לשאלות של אנשים? ובכן יש כאלו שמתקשרים להתייעץ לגבי שלום בית, יש כאלו שמתקשרים להתייעץ לגבי חינוך הילדים, יש כאלו שמתקשרים להתייעץ לגבי סוגיות בתחום הפוריות, תפילות השבת ושמירה שבת ועוד, כאשר גם סוגיות שנוגעות לרפואה ודיני ממונות זוכות לקבל מענה אישי ומקצועי דרך העמותה.

שיעורי תורה והרצאות

ראוי לציין שלצד הצורך לקבל ייעוץ והכוונה תורנית, אלפים גם מתקשרים לעמותה רק כדי ליהנות משיעורי תורה. מכאן שלא מעט אנשים שאין להם יעד אחר לפנות אליו (למשל אנשים חילונים), שלל אנשים שאין להם זמן לקבל שיעור תורה בשעות שגרתיות, ואף מגוון אנשים שמבקשים חיזוק בנישה, זוכים לטפח את המקום היהודי שלהם בצורה מאוד נוחה, נגישה ותורנית. מעבר לנאמר, נרחיב שלצד שיעורי תורה, גם מועברים דרך העמותה הרצאות מרתקות וחשובות. אם בנושא פרשת השבוע ואם בנושא הלכה יומית ומבחר נושאים נוספים.

מוזמנים לחזק את הפעילות החשובה

מעבר למענה טלפוני זמין שמנוהל על ידי אינספור רבנים, העמותה גם מטפחת בתי הוראה ורשת של בתי דין בכל רחבי הארץ. כאן ראוי לציין שהמענה ניתן לכולם, ללא יוצא מהכלל. ניתן לאשכנזים ולספרדים, לדתיים, לחרדים ולחילוניים – כולם מוזמנים להיעזר ולהתחזק באמצעות העמותה. אז אם התנסיתם בעבר בשירות המדהים ועל כן מבקשים להעניק במעט בחזרה, או אם פשוט מבקשים למנף פעילות כה חשובה שמלמדת מהי נתינה, יהדות ואחדות, מוזמנים לחזק את הפעילות על ידי העברת תרומה, כל אחד כפי יכולתו. עוד ראוי לציין שהעמותה מחזיקה באישור ניהול תקין ועומדת בסך דרישות החוק, מחזיקה באישור לפי סעיף 46 מה שאומר שהיא מאפשרת לקבל החזר מס בתום השנה, ואף היא אינה מסתירה את ההתנהלות – מציעה מבט פתוח על מבחר דו"חות כספיים. טרם יצא לכם להכיר או להיעזר בפעילות של העמותה? מוזמנים לחייג 3030*.