טלית כחול-לבן

עולם היהדות - הלכה מסורת

מתחנות דלק ועד אבטחה: עבודה מועדפת לחיילים משוחררים מוצאים באתר סחבק!

חיילים רבים שמשתחררים הולכים לחפש עבודה מועדפת. המדינה קבעה רשימת משרות מסוימות, שעבודה תחת אחת מהן מאפשרת קבלת מענק כספי משמעותי לצעיר שמשוחרר מהצבא. מציאת עבודה מועדפת טובה אחרי השחרור שלכם, כפי שאפשר לעשות באתר סחבק במהרה, תאפשר לכם להרוויח לא מעט כסף בתחילת החיים האזרחיים שלכם.

עבודה לחיילים משוחררים

אחד הדברים הראשונים שחיילים משוחררים רבים עושים הוא לחפש עבודה. אחרי כמעט שלוש שנים בצבא, בהן מקבלים משכורות מצומצמות, אין כמו למצוא עבודה עם שכר מכובד, כמו בחברת אמדוקס, ולקבל את המשכורת הראשונה. בין אם אתם מתכננים טיול ארוך במזרח או במערב, בין אם אתם רוצים להתחיל לימודים מבלי להרגיש חנוקים כלכלית ובין אם מדובר על חסכון למטרה אחרת, כמו פתיחת עסק או אפילו רכישת רכב, אתם בוודאי צריכים למצוא עבודה שתאפשר לכם לחסוך כסף שכנראה לא הצלחתם לחסוך במהלך השירות הצבאי.

למה דווקא עבודה מעודפת?

המדינה קבעה שתפקידים מסוימים מתוך רשימת משרות קבועה יהיו תפקידים שנחשבים לעבודה מועדפת. מי שמסיים את פרק הזמן שנקבע בחוק לצורך עבודה מועדפת, זכאי לקבל מענק כספי של כ-10,000 שקלים מהביטוח הלאומי. ביחס לפרק הזמן שתידרשו לעבוד על מנת לסיים את חובת העבודה המועדפת כפי שהיא כתובה בחוק, מדובר על מענק כספי משמעותי שיכול לתת לכם בוסט כלכלי לא קטן, בטח אם אתם חיילים משוחררים שאין להם יותר מדי כסף בעו"ש.

 

 

קבלת המענק הכספי

כדי לקבל את המענק הכספי מהמדינה, אתם תצטרכו קודם כל לסיים את פרק הזמן שנקבע בחוק. עבור רוב העבודות יש לעבוד פרק זמן של כחצי שנת עבודה במשרה מלאה. עבור עבודות אחרות, בתחום החקלאות למשל, ארבעה חודשים יספיקו עבור קבלת מענק חלקי.

סוגים שונים של עבודות מועדפות 

יתרון נוסף בכל הרעיון של עבודה מועדפת, היא העובדה שקיימים סוגים שונים של עבודות מועדפות. למשל, אפשר למצוא עבודות בתחום הבינוי, בתחום המלונאות, בתחום החקלאות, בתחום האבטחה וגם בתחנות דלק. מדובר לרוב על עבודות שהמדינה מבינה שיש צורך בשימור כמות מסוימת של עובדים בהן, לנוכח החשיבות שלהן לכלכלה ולנוכח התחלופה הגבוהה.

עבודה בתחנת דלק

עבודה בתחנת דלק היא דוגמא לסוג קלאסי של עבודה מועדפת. מדובר בעבודה שאפשר לעשות בכל אחת מתחנות הדלק המוכרות. העבודה יכולה לכלול מכירה ללקוחות בחנויות הנוחות, חידוש סחורה, קבלת מלאי וסיוע ללקוחות לתדלק. עבודה בתחנת דלק מתבצעת במשמרות, ויכולה להיות נוחה אם יש לכם תחנה כזאת בקרבת הבית.

עבודה באבטחה

עבור לוחמים משוחררים, עבודה באבטחה יכולה להיות משתלמת במיוחד אם מדובר בעבודה מועדפת. עבודה מעודפת בתחום האבטחה תאפשר ללוחמים משוחררים גם לקבל מענק כספי גבוה מהביטוח הלאומי, אך גם למצוא עבודה עם שכר גבוה ביחס לעבודות אחרות של חיילים משוחררים.

שיקולים בבחירת עבודה  

קיימים שיקולים רבים עבור חיילים משוחררים שמחפשים עבודה. אם אתם מחפשים עבודה מועדפת, כדי לקבל את המענק המשמעותי, כדי לכם להתחשב אחר כך בשיקולים כמו שכר הבסיס בעבודה שלכם, נוחות וקרבה לאזור המגורים וגם אופי העבודה כמובן.

מצאו משרה באת סחבק

להבין שאתם רוצים למצוא עבודה מועדפת זה דבר אחד, אבל למצוא באמת עבודה מועדפת זה דבר אחר. מציאת עבודה בקלות מתאפשרת לכם דרך אתר סחבק, המציע הרבה מאוד משרות, גם לחיילים משוחררים שמחפשים עבודה מועדפת. תוכלו לבחור מתוך רשימת משרות מגוונות, לפי אזור המגורים שלכם, ולשלוח קורות חיים אל המעסיק באופן ישיר.

לסיכום

יש מגוון סוגים של עבודה מועדפת, ואם אתם חיילים משוחררים – כל שנותר לכם הוא לבחור. בהצלחה באזרחות!