טלית כחול-לבן

עולם היהדות - הלכה מסורת

מטפלים בנפש: הכירו את שיטת הטיפול CBT

טיפול קוגניטיבי-התנהגותי CBT הפך לאחד מהטיפולים המתקדמים ביותר בעולם הטיפול הרגשי, וזאת בשל היותו טכניקת טיפול המתמקדת בשינוי של דפוסי החשיבה וההתנהגות, לטובת יצירה של אורח חיים מאוזן המבוסס על טיפול בנפש. תחושה של חוסר ערך, תקיעות, חרדה, טראומות ועוד פוגעות מאוד ביכולת להתקדם וליצור תחושות חיוביות כמו ביטחון עצמי וערך עצמי, ועל כן טיפול זה מהווה הזדמנות מעולה ליצור שינוי ממשי. אם עדיין לא שמעתם על שיטת הטיפול הזו, הגעתם בדיוק למקום הנכון.

טיפול CBT – טכניקת טיפול ממוקדת וקצרת מועד

גישת CBT היא גישה ממוקדת ומכוונת מטרה המתמקדת בהתאמה אישית של סוג הטיפול לצרכים הנדרשים של המטופל, כאשר במסגרת השיטה הזו ניתן לטפל במגוון רחב של מצבים רגשיים – החל מטראומות, חרדות, הפרעות אכילה, דיכאון, פוביות ועוד. בשונה מהשיטה המסורתית של טיפול פסיכולוגי ארוך טווח, גישה זו היא קצרת מועד ומתרחשת במסגרת של מספר מפגשים המתבצעים למשך 8-12 פגישות, כאשר ניתן להפסיק את הטיפול בכל עת וכן לחזור לטובת חיזוק של הכלים אותם אתם מקבלים במסגרת הטיפול, בעת הצורך. כאן תוכלו למצוא מידע על מחיר טיפול, וזאת מתוך מטרה לאפשר לעצמכם להיכנס לתוך תהליך עמוק המחייב אתכם לא רק מבחינה כספית אלא גם מבחינת המעורבות האקטיבית במסגרת הטיפול שהיא חיונית לטובת יצירה של שינוי באורח החיים ובאיכות החיים שלכם.

יצירת קשר עם מטפל מוסמך שעבר הכשרה בתחום היא קריטית, מאחר ומדובר בטיפול המערב לא רק שיחות אישיות אלא גם תרגילים וטכניקות שנועדו לחשוף אתכם בצורה הדרגתית למקור של החרדה, טראומה או כאב, ובהתאם לכך להוביל ליצירה של שליטה מחודשת על היכולת לדאוג לעצמכם, ובעיקר לנפש שלכם. הכלים אותם אתם מקבלים במסגרת הטיפול הזה הם בעלי השפעה לא רק במצבי משבר אלא גם במצב של שגרה, כחלק מהבנה כי הכוח ליצירה של שינוי טמון קודם כל בכם, לא משנה נסיבות החיים.

 

 

קבלת שינוי – חלק בלתי נפרד משיפור במצב הנפשי

בעידן המודרני המאופיין בלחץ שמשפיע באופן דרמטי על הביאות, אין ספק כי פנייה לקבלת טיפול רגשי ממוקד הוא הזדמנות מעולה בעבורכם ליצור מערך תומך שיוצר תחושה של התרוממות נפש אבל גם מקום לשמור על איזון הנפש, כחלק מטיפול מותאם אישית הנועד לסייע להתמודדות עם שלל מצבים ומחשבות שמעכבות מלהצליח. החלפה של דפוסי החשיבה וההתנהגות לדפוסי חשיבה מקדמים שיגיעו לידי ביטוי גם בהתנהגות רלוונטיים לא רק בעבור מבוגרים אלא גם בעבור בני נוער כמו גם ילדים אשר מתמודדים עם מצבים רגשיים מורכבים, ועל כן מדובר בטיפול אינטגרטיבי שגם מקבל תמיכה מצד הקהילה המחקרית.

לסיכום

מרגישים תקיעות וחוסר סיפוק מהחיים? ובכן, פנייה לקבלת טיפול CBT מהווה הזדמנות מעולה בעבורכם לקחת חלק בטיפול המתבצע באמצעות טכניקות מתקדמות המבוססות על התמקדות כאן ובעכשיו, במקום נבירה בלתי פוסקת בעבר. טיפול זה נמצא כבעל אחוזי הצלחה גבוהים מאוד, ואף כיעיל לטובת טיפול במגוון רחב של מצבים רגשיים. יחד עם זאת, צריך לזכור כי ההצלחה של הטיפול מותנית קודם כל בשיתוף פעולה אקטיביות שיובילו ליצירה של מערך

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.