טלית כחול-לבן

עולם היהדות - הלכה מסורת

עמותת עם אחד פועלת למען כל קצוות החברה הישראלית. וכך היא עושה את זה

כדי לפעול למען כל אזרחי ישראל, אנחנו לא יכולים למקד את הסיוע שלנו רק בתחום אחד. בישראל יש לא מעט עמותות, אולם רובן הגדול פועלות בתחום מסוים ובו הן מנסות לשנות את המציאות. לתפיסה הזו יש יתרון בכך שהיא מאפשרת למקד את כל המשאבים בתחום מסוים, אבל עמותת עם אחד מאמינה שהדרך לשינוי החברה עוברת דרך מתן סיוע מקיף יותר.

סלי מזון למשפחות עניות

התחום הראשון שעליו נספר הוא אחד ממוקדי הפעילות החשובים ביותר של העמותה. בישראל יש לא מעט משפחות שמתקשות להעניק לילדיהן ביטחון תזונתי. יוקר המחיה בשילוב עם הקושי הגדול בשוק העבודה הובילו לא מעט משפחות למצב הזה, גם מי שחשבו שלעולם לא יהיו בו. כדי שאותן משפחות יוכלו להמשיך ולהעניק לילדיהן לפחות את מוצרי המזון הבסיסיים, עם אחד שם בשבילם.

העמותה פועלת בסיוע מתנדבים שאורזים בכל שבוע סלי מזון, ומחלקים את הסלים לאותן משפחות, עד למפתן הדלת. החלוקה הזו לא רק מביאה למשפחות את מה שכל כך חסר להן, אלא גם עושה את זה תוך כדי שמירה מרבית על הכבוד שלהן.

 

 

עזרה לנוער

בשנים האחרונות תופעת הנשירה מבתי הספר הולכת ותופסת תאוצה. יש מי שתולים את הנשירה הזו במגפת הקורונה, ולמעשה כיום אנחנו ניצבים בפני מציאות שמסכנת את הנוער שלנו. נשירה מבית הספר היא בדרך כלל רק השלב הראשון בדרך למקומות חמורים יותר של התמכרויות, פשע ויציאה מכל מסגרת נורמטיבית. עמותת עם אחד מפעילה מרכז מתנדבים שבו הנוער יכול לקבל אוזן קשבת למצוקות שלו. המתנדבים גם מאתרים את אותם בני נוער שזקוקים לסיוע מקצועי יותר, מתוך ניסיון להחזיר אותם כמה שיותר מהר לדרך הישר.

סיוע לקשישים ולבני משפחה

תחום נוסף שבו לעם אחד יש פעילות ענפה הוא תמיכה בקשישים. באופן משמח תוחלת החיים בישראל נמצאת בעלייה כל הזמן, אולם בד בבד עם השמחה העלייה הזו מזמנת לנו אתגר לא קטן. הצורך לספק לאותם קשישים איכות חיים גם כאשר הם מגיעים לגיל מבוגר היא דבר לא קל. בעמותת עם אחד מפעילים מרכזי יום עבור אותם קשישים, שכוללים גם עזרה בהתמודדות לבני המשפחה.

התנדבות

הפעילות של עם אחד כולה מבוססת על מתנדבים ותרומות. כדי שנוכל להמשיך ולתת את כל הטוב הזה למי באמת זקוק לו, הם צריכים את העזרה של אזרחים טובים. לא משנה מהי הדרך שבה אתם יכולים לעזור, עמותת עם אחד תרתום אתכם לטובת הפעילות המבורכת שלהם. כל מה שאתם צריכים זה פשוט להשאיר את הפרטים שלכם באתר של העמותה, והם כבר ידאגו לחזור אליכם לטובת המשך התקשרות.

עם אחד

עם אחד היא עמותה הפועלת בהתנדבות ובשקיפות מעלה. המטרה המרכזית של העמותה היא סיוע לאוכלוסיות חלשות במדינת ישראל. כפי שקראתם כאן, העמותה מפעילה מספר רב של מרכזי סיוע בתחומים שונים, שנועדו להיטיב עם אותם אזרחים שגורלם לא שפר עליהם. הסיוע של העמותה מגוון מאוד, ונוגע במגוון תחומים, מתוך הבנה שזה המפתח שלנו להפוך את ישראל לטובה יותר.

לסיכום

כדי להגיע לכל קצוות החברה הישראלית, עמותת עם אחד מפעילה מספר מערכים. המכנה המשותף של אותם מערכים הוא פשוט לסייע למי שאין לו, ולהיות אוזן קשבת לאותם חלקים באוכלוסייה ששרויים במצוקות שונות.