טלית כחול-לבן

עולם היהדות - הלכה מסורת

קרחת? לא בהכרח: טיפול prp עשוי להיות התשובה להתקרחות

זה יכול להיות האבא של המשפחה שהיה רגיל להתהדר ברעמת שיער מלאה או אפילו בן נוער שמתחיל לסבול מהתופעה כבר בגיל צעיר – כך או כך תופעת ההתקרחות היא כזו שיכולה להטריד כל גבר, ובעוד ישנם כאלו שמצליחים לחיות בשלום עם הקרחת, רבים אחרים לא ממש מצליחים להשלים עם העובדה הזו וזה משהו שבהחלט עשוי לפגוע בביטחון העצמי. התעשייה העצומה שקמה סביב הבעיה הכל כך נפוצה הזו מציעה כיום לא מעט פתרונות שונים שחלקם יעילים יותר ואחרים שלא ממש מצליחים לספק את הסחורה, ובכל זאת, בניגוד לשנים עברו – כיום ניתן לראות מגוון גדול יותר של טיפולים בעלי מידת יעילות כזו או אחרת. אחד מהטיפולים הללו הוא טיפול חדיש בשם PRP המנצל בעצם את הדברים הטובים בגוף שלנו לצורך הצמחת שיער. יש כאלה שנעזרים בה לצד טכניקות אחרות וכאלו הנעזרים בה באופן בלעדי, אך בכל מקרה נראה שמשהו כאן עובד. הנה מה שחשוב לדעת על השיטה הייחודית.

מהי שיטת PRP?

לפני שנתחיל חשוב לנו לומר שכדי להחליט אם מדובר בטיפול שמתאים גם לכם, חשוב לדעת הכל על טיפול prp ומומלץ לקבל כמה שיותר מידע באתרים מובילים ואמינים כדוגמת מגזין בולדינג. אנו נסביר על התהליך על קצה המזלג, וגם אם אתם אפילו לא שוקלים לעשות אותו, בכל זאת מעניין ללמוד עליו.

אם כך, מדובר למעשה על שיטה ייחודית ביותר בה לוקחים פלזמה מהדם ומבודדים אותה, מה שמשאיר אותנו עם טסיות דם בעלות הרכב חלבונים מיוחד שהפלא ופלא – נמצא גם יעיל ביותר בכל הנוגע להצמחת שיער ועצירת נשירה. אבל איך זה בדיוק עובד? בואו ננסה להבין.

שלבי התהליך

על אף הטכנולוגיה המתקדמת והחדישה, הטיפול עצמו הוא יחסית פשוט ומורכב משני שלבים עיקריים:

לקיחת הדם

בשלב הראשון נלקחת מנת דם מהמטופל. תהליך פשוט ממש כמו תרומת דם או בדיקת דם אצל הרופא.

הפרדת הדם

באמצעות צנטריפוגה, הדם מופרד מרכיבים מיותרים והתוצאה היא מציות של טסיות בעלי סגולות של ממש בהצמחת שיער.

הזרקה

זהו השלב האחרון בו מתבצעת הזרקה של טסיות הדם ישירות אל הקרקפת במיוחד בנקודות המקריחות והדלילות.

כל טיפול אורך שישים דקות בממוצע ובהרבה מקרים חוזרים על הטיפול מספר פעמים כדי לשמור על התוצאה ולשפר אותה.

קרחת? לא בהכרח: טיפול prp עשוי להיות התשובה להתקרחות

למה השיטה כל כך מוצלחת?

כדי להבין את סוד הקסם של שיטת PRP, חשוב להבין בדיוק מהו אותו תמהיל חלבונים המבודד מהדם ומכונה פלזמה. מדובר למעשה על חלבונים מאד חיוניים עם גורמי גדילה שונים כמו סוכ מסוים הקשור בטסיות הדם, גורמי גדילה של כלי הדם והלימפה, של שכבת העור החיצונית וגורם גדילה דמוי אינסולין.

בגדול, התפקיד של כל הרכיבים האלו הוא לעודד את צמיחת התאים והוא עושה זאת על ידי שיפור זרימת הדם. מכאן אפשר לראות תוצאות ולכן הטיפול הזה הפך לכל כך פופולרי בשנים האחרונות.

כמה זה עולה ולמי זה מתאים?

חשוב להבין שהטיפול מתאים לכולם, גם לגברים עם התקרחות גברית טיפוסית, אבל גם לגברים ונשים עם בעיות דלילות ונשירה מסיבות אחרות. בגלל יעילותו של הטיפול המחיר שלו הוא לזול, אבל הוא בהחלט משתלם. עלות הטיפול הממוצע כיום עומדת על כ-1500 דולרים.

בשורה התחתונה, אם אתם או מישהו מהמשפחה שלכם סובל מהתקרחות, דלילות ונשירה והיה רוצה לפתור את הבעיה, בהחלט יש כאן טיפול שעשוי להציע פתרון אמיתי ויציב.