שלום בית

היהדות היא דת אשר מקדשת את התא המשפחתי ואת הזוגיות בין הגבר לאישה. ברית הנישואין ומצוות פרו ורבו הן הבסיס לבית היהודי ומכאן שגם הבסיס להמשכיות העם כולו. היהדות היא דת אשר מהווה גם מדריך לאורך החיים הרצוי. למעשה זוהי דת מאד פרקטית שמבינה שבחיים יש בעיות מסוגים שונים הנובעות מהמורכבות של הקיום האנושי. אין זה פלא שגם את הזוגיות היהדות מבינה כדבר מורכב ולמרות שזוהי ברית קדושה, יתכנו בה בעיות ואפילו בעיות קשות. מושג שלום הבית מהווה ביהדות מעין מטרה אליה צריך להשתדל ולהגיע. כאשר הגענו, יש להתמיד בהשתדלות ולשמור על אותו מצב המוגדר כ'שלום'.

בואו נבין כיצד מגיעים לשלום בית ומהן הסגולות להגעה אליו.

מגיעים לשלום בית

הנישואים בין גבר לאשה הם למעשה איחוד של שתי נשמות. האיחוד הזה אמור להימשך לכל החיים בכדי שניתן יהיה להקים משפחה, לגדל את הילדים בכדי שאלו יגדלו לתורה ומצוות ויעמידו צאצאים גם הם. למרות שזהו איחוד נשמות, לאורך זמן לא ניתן להתכחש לתהליכים שונים אשר עוברים על בני הזוג.

קיימים מקרים בהם הדרכים נפרדות, הרצונות אינם כבר כשהיו ובין בני הזוג מתפתחות ועולות תחושות שליליות המאיימות להחריב את הזוגיות ואת הנישואין. כאשר אלו עולים, על בני הזוג לקחת אחריות ולנסות למצוא כל אחד ואחת בעצמו את הדרכים ליישב את ההדורים. צריך להימנע ממריבות על דברים קטנים ולנסות להגיע לנושאים העמוקים המציקים. ממש כמו בשלום בין מדינות, גם כאן נדרשת תכנית שלום בין בני הזוג. ניתן להגדיר למשל מתי דנים בדברים, כמובן לא בכל רגע שהם עולים. החשיבות להגעה לשלום בית היא מקודשת. ניתן לראות זאת גם בפסוקים רבים המזכירים זאת.

סגולות לשלום בית

יש כמה סגולות אשר יאפשרו לכם להגיע לשלום בית:

 

שלום בית הוא חלק בלתי נפרד מהיהדות, והוא בין ערכיה החשובים. יש לא מעט דרכים להגעה לשלום בית, אך אין ספק שהחשוב מכל הוא הכלה הדדית, תקשורת טובה וכבוד בין בני הזוג.