כיסוי לטלית

8th ינו 2013
סט טלית תפילין מהודר עם אפילקציה מהודרת דגם 61675

תיק לטלית

על הדברים החשובים לנו באמת אנו שומרים היטב. על אחת כמה וכמה כשמדובר בשמירה על הטלית, שמלבד רצוננו לשמור על קדושתה ושלמותה, חשובים לנו גם הניקיון והמראה שלה, וכמובן האפשרות לשאת אותה בנוחות איתנו לבית הכנסת. לצורך כך רובם ככולם של גברי ישראל שומרים את הטליתות שלהם בתוך כיסוי לטלית, הנקרא גם תיק לטלית, או נרתיק לטלית.

מה איפה ומתי

הנרתיק לטלית הינו על פי רוב מעין שקית מרובעת, העשויה בד ונסגרת באמצעות רוכסן, מאפשרת אכסון והוצאה קלים של הטלית המקופלת, ומשקלה אינו רב מדי. רוב כיסויי הטלית עשויים בד נאה, ומעוטרים כראוי לכיסוי של טלית. כידוע, רבים מחתני ישראל מקבלים את הטלית הראשונה שלהם לחתונה. על פי רוב, נוהגות הכלות לתת לחתן שלהם גם תיק טלית יפה ואיכותי, בכדי לשאת את הטלית החדשה. ברוב החנויות לתשמישי קדושה, וכן החנויות יודאיקה או אומנות ניתן למצוא תיקי טלית נאים במגוון סגנונות.

מגוון

כמו כל דבר שמשקיעים בו, גם תיק לטלית ניתן למצוא במגוון שלם של עיצובים, בדים וצורות. ישנו התיק הקלאסי יחסית, שבדרך כלל עשוי קטיפה בצבעי כחול שחור או בורדו, ועליו רקום שם הבעלים האותיות של זהב, בצירוף עיטור כלשהו. מלבדו קיימים כמובן גם כיסויי טלית יוקרתיים וחדשניים העשויים הדפסי משי ואפליקציות מעוצבות. ניתן למצוא כיסוי לטלית שמגיע איתו כיס קטן נוסף עבור התפילין, וכזה שעשוי עור. ניתן גם לקנות כיס פלסטיק נוסף, שבתוכו מניחים את נרתיק הטלית, על מנת להגן עליו מן הגשם והחום.

מחפשים תיק לטלית?

אם את מעוניינת להפתיע את בן זוגך ולרכוש עבורו כיסוי חדש לטלית, מומלץ לברר פחות או יותר מה הסגנון המועדף עליו. ניתן לעשות זאת בדרך ישירה ולשאול אותו מה הוא מעדיף, והמהדרות בוחרות כיסויי טלית דרך האינטרנט, או טורחות ולוקחות את בן הזוג לבחור איתן כיסוי לטלית. זה אמנם מעט מטריח, אולם חשוב מאד כי יותר משאת תאהבי את מראה כיסוי הטלית, יאהב אותה בעליה.
מחירי נרתיק לטלית נעים בהתאם למגוון הסגנונות והעיצובים שלהם. כך תיק תעשייתי מבד פשוט יכול לעלות עשרות בודדות של שקלים, בעוד תיק מעוצב, העשוי בעבודת יד או עיצוב אישי מחומרים משובחים, יכול לעלות בקלות כמה מאות שקלים. כדאי לבדוק את האפשרות להוספת שם הבעלים כחלק מהדוגמא על כיסוי הטלית; תוספת מקובלת וגם פרקטית במיוחד.

תתחדשו.

למגוון של כיסויים לטלית ותפילין לחצו כאן >

כתיבת תגובה