הכנה לבר מצווה

9th אפר 2013

אין ספק כי אחד האירועים הראשונים המורכבים להפקה בהם נתקלת משפחה צעירה הינו בר מצווה; הילד צריך ללמוד לקרוא בתורה, ולהניח תפילין, ויש משפחה וחברים והנחת תפילין ועליה לתורה ואירוע בשבת וביום חול..

רשימת המטלות הולכת ומתארכת, וקשה למצוא את הידיים והרגליים. במאמר זה באנו לעשות לכם סדר בכמה נקודות עיקריות.

החלטה על זמן ומקום

ישנם דרכים רבות לחלק את האירועים בין חגיגה עם המשפחה, לחגיגה עם החברים, בין שבת בר המצווה לאירוע עצמו ולהנחת התפילין..
חשבו בנחת מה מתאים לכם, ובהתאם לתקציב ולהחלטה, החליט איך ומתי לחגוג כל אחד מהטקסים.

הזמנות- את ההזמנות מומלץ להוציא כחודש וחצי לפני האירוע, ולשלוח אותם בזמן, כך שיתנו התראה מראש אך לא מוקדם מדי, בצורה שתשכח הרבה לפני היום המיועד.. מומלץ לרשום ולתייק את רשימות המוזמנים וכתובותיהם לאירועים שעוד יבואו בעזרת ה'.

הכנת הקריאה בתורה

כדי שיהיה מספיק זמן ללמוד ולשנן בנחת, מומלץ להתחיל את לימודי הקריאה בתורה כשלושה חודשים לפני המועד. ההכנה לקריאה בתורה יכולה להיעשות על ידי מורה פרטי, שילמד את הנער את הטעמים, את הפרשה שלו, יבחן אותו, ויכוון אותו לנקודות הדורשות תיקון. אפשרות נוספת הינה לימוד על ידי קלטת, כשבדרך כלל מה שנדרש מהנער הוא בעיקר לזכור בעל פה את הפרשה שלו, ולחזור עליה ב"מנגינה הנכונה".. אין ספק כי הדרך הראשונה הינה יסודית יותר, ובדרך כלל יקרה יותר. מומלץ לשתף את נער בר המצווה בבחירה באיזו דרך להתכונן.

תפילין וכיסוי לתפילין

רכישת תפילין יכולה להיעשות בהזמנה מסופר סתם שאתם סומכים עליו כמה חודשים מראש, או ע"י קניה ממפעל או חנות המחזיקים תפילין מוכנות. בנוסף לתפילין, יש לרכוש כיסוי עבורם, כדי לשמור ולכבד אותם, ולשאת אותם ממקום למקום מבלי שיפגעו. מנהג יפה הוא לרקום או להדפיס על הכיסוי את שם בעל התפילין, בצורה שמעניקה לו שייכות וקשר לכיסוי, וגם יכולה לעזור למי שמוצא אותם לדעת מי הבעלים..

טלית וכיסוי לטלית

לא מעטים הם הנוהגים כי כבר בבר המצווה הנער מקבל טלית ומתחיל להתעטף בה. אם זהו גם מנהגכם, תוכלו לקנות בחנות לתשמישי קדושה טלית עבור בר המצווה שלכם, וכמובן גם כיסוי יפה ותואם. שימו לב שהטלית לא גדולה מדי, אך מצד שני לא תהיה קטנה עליו בעוד מספר חודשים..

מזל טוב!

לא ניתן להגיב.